Aktualności

Legalne nasionka nielegalnej rośliny

Sytuacja prawna konopi

Dość powszechną wiedzą jest to, że marihuana w Polsce jest substancją nielegalną – zabroniony jest handel, posiadanie i uprawa konopi. Przepisy są bardzo surowe – złamanie ich może wiązać się z pozbawieniem wolności. Pomimo tego, na terenie kraju działa bezproblemowo wiele sklepów z nasionami marihuany. Na ich stronach można znaleźć szeroki, wręcz nieskończony wybór. Jak więc wygląda ich sytuacja prawna?

Nasiona są w Polsce stuprocentowo legalne

Ich sprzedaż, kupno i posiadanie nie podlega żadnej karze, dopóki nie są używane do hodowli. Zastosowania nasion są bardzo różnorodne – wielu używa ich w celach gastronomicznych. Są one bogate w tłuszczowe kwasy Omega, które są obecne również w tranie. Niektórzy również podają je swoim ptakom jako zamiennik tradycyjnego pokarmu.

Znaczki, banknoty i nasiona marihuany

Co mają wspólnego te trzy rzeczy? Odpowiedź jest prosta – wszystkie są przedmiotami kolekcjonerskimi. Najczęstszym powodem kupna nasion jest chęć powiększenia swojej kolekcji. Nie jest to drogie hobby – można znaleźć nasionka w cenie paru złotych za sztukę – a do zebrania są setki różnych gatunków i odmian konopi. Warto podkreślić, że jest to zjawisko tylko i wyłącznie pozytywne – nie należy przyrównywać kolekcjonerów do hodowców i użytkowników konopi.

Przyszłość

Nie ma żadnych znaków świadczących o tym, by nasiona były w przyszłości bardziej regulowane. Wręcz przeciwnie – wiele krajów uchyla zakazy dotyczące marihuany. Prowadzi to do większej akceptacji społeczeństwa na tematy związane z konopiami. Ta zmiana może wpłynąć na rozwój sceny kolekcjonerskiej, ponieważ zniknie uprzedzenie związane ze zbieraniem nasion, które zaczynają rozwój substancji nielegalnej.

Więcej informacji na https://tanienasionamarihuany.pl/